Գրիգորյանն ու Կլաարը քննարկել են նաև սահմանազատման վերաբերյալ հարցեր
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հարավային Կովկասի և Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսը:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային զարգացումները: Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը ներկայացրել է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը, որով հստակ նկարագրվում է տարածաշրջանում տրանսպորտային և այլ ենթակառուցվածքային կապերի ապաշրջափակման հեռանկարը, կառուցվածքը, տրամաբանությունը և հիմնական սկզբունքները:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև սահմանազատման գործընթացի սկզբունքների և իրավական հիմքերի վերաբերյալ հարցեր:

Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received Toivo Klaar, the EU's special representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia. Ambassador Vassilis Maragos, the head of the EU Delegation to Armenia, was also present at the meeting.
During the meeting, the interlocutors discussed regional developments. Deputy Prime Minister Mher Grigoryan presented the "Crossroads of Peace" project, which clearly describes the perspective, structure, logic, and basic principles of unblocking transport and other infrastructure connections in the region.
The interlocutors also discussed issues regarding the principles and legal basis of the demarcation process.