Դավոսի համաշխարհային տնտեսական ֆորումի շրջանակներում նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել է Հյուսիսային Մակեդոնիայի նախագահ Ստևո Պենդարովսկիի հետ:
Զրույցի ընթացքում ընդգծվել է ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերով հարաբերությունների շարունակական զարգացման և ընդլայնման ուղղությամբ ջանքերի ներդրման կարևորությունը:
Այս համատեքստում երկուստեք նշվել է, որ Հայաստանի և Հյուսիսային Մակեդոնիայի հարաբերություններում առկա են փոխշահավետ համագործակցության դրական նախապայմանները և ներուժը:
Զրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել հարավկովկասյան տարածաշրջանային ընդհանուր իրավիճակին, առկա զարգացումներին և անվտանգային մարտահրավերներին:
Հանդիպման ավարտին զրուցակիցները պատրաստակամություն են հայտնել ջանքեր գործադրել երկկողմ օրակարգն ընդլայնելու, բազմոլորտ համագործակցությունը առաջմղելու համար:

There is potential for development in relations between Armenia and North Macedonia
During the conversation, the importance of investing efforts in the continuous development and expansion of relations in bilateral and multilateral formats was emphasized.
In this context, it was noted on both sides that there are favorable preconditions and potential for mutually beneficial cooperation in the relations between Armenia and North Macedonia.
During the conversation, reference was made to the general situation in the South Caucasus region, current developments, and security challenges.
At the end of the meeting, the interlocutors expressed their willingness to expand the bilateral agenda and promote multi-sectoral cooperation.