Վահագն Խաչատուրյանը դավոսում հանդիպել է Ֆինլանդիայի ԱԳ նախարարի հետ
Դավոսի Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակներում Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպում է ունեցել Ֆինլանդիայի Արտաքին գործերի նախարար Էլինա Վալտոնենի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Ֆինլանդիայի միջև ինչպես երկկողմ օրակարգի խորացման այնպես էլ ՀՀ-ԵՄ գործընկերության հարցեր:
Զրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել հարավկովկասյան տարածաշրջանում առկա ընդհանուր իրադրությանն ու առկա անվտանգային մարտահրավերներին:
Հանդիպմանը երկուստեք կարևորվել են վերջին տարիներին Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումներն ու ժողովրդավարական ինստիտուտների ամրապնդմանն ուղղված հայեցակարգերն ու իրականացվող ծրագրերը։

Vahagn Khachaturyan met with the Minister of Foreign Affairs of Finland in Davos
Within the framework of the World Economic Forum in Davos, the President of the Republic, Vahagn Khachaturyan, met with the Minister of Foreign Affairs of Finland, Elina Valtonen.
During the meeting, issues of deepening the bilateral agenda between Armenia and Finland and matters of the RA-EU partnership were discussed.
The conversation touched upon the general situation in the South Caucasus region and existing security challenges.
At the meeting, the democratic reforms carried out in Armenia in recent years and the concepts and implemented programs to strengthen democratic institutions were emphasized on both sides.