Ալ-Նուայիմին աջակցություն է հայտնել «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին
Հունվարի 16-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների Դաշնային ազգային խորհրդի պատվիրակությանը՝ Դաշնային ազգային խորհրդի պաշտպանության, ներքին գործերի և արտաքին հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Ալի Ռաշիդ Ալ-Նուայիմի գլխավորությամբ:
Զրուցակիցները գոհունակությամբ արձանագրել են ՀՀ-ԱՄԷ տնտեսական հարաբերությունների ինտեսնիվ զարգացումը, որի շրջանակներում 2023թ.-ի առևտրաշրջանառությունը հասել է 2,8 մլրդ դոլարի` արձանագրելով 185 տոկոս աճ՝ 2022թ.-ի համեմատ: Կողմերը քննարկել են նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտների շրջանակներում համագործակցության հնարավորությունները:
Ա.Ռ Ալ-Նուայիմին աջակցություն է հայտնել ՀՀ կառավարության կողմից ներկայացված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին, ինչի շրջանակներում կողմերը քննարկել են տարածաշրջանային համագործակցությունը:

Al-Nuaimi expressed support for the Crossroads of Peace project
On January 16, Armen Grigoryan, Secretary of the Security Council of Armenia, received the delegation of the Federal National Council of the United Arab Emirates, headed by Ali Rashid Al-Nuaim, Chairman of the Defense, Internal Affairs, and Foreign Affairs Committee of the Federal National Council.
The interlocutors noted with satisfaction the intensive development of RA-UAE economic relations, within which the trade turnover in 2023 reached 2.8 billion dollars, registering a 185 percent increase compared to 2022. The parties also discussed the possibilities of cooperation within the spheres of bilateral interest.
A.R. Al-Nuaimi expressed support for the "Crossroads of Peace" project presented by the RA government, within which the parties discussed regional cooperation.