Ալ-Նուայիմին աջակցություն է հայտնել «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին
Հունվարի 16-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների Դաշնային ազգային խորհրդի պատվիրակությանը՝ Դաշնային ազգային խորհրդի պաշտպանության, ներքին գործերի և արտաքին հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Ալի Ռաշիդ Ալ-Նուայիմի գլխավորությամբ:
Զրուցակիցները գոհունակությամբ արձանագրել են ՀՀ-ԱՄԷ տնտեսական հարաբերությունների ինտեսնիվ զարգացումը, որի շրջանակներում 2023թ.-ի առևտրաշրջանառությունը հասել է 2,8 մլրդ դոլարի` արձանագրելով 185 տոկոս աճ՝ 2022թ.-ի համեմատ: Կողմերը քննարկել են նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտների շրջանակներում համագործակցության հնարավորությունները:
Ա.Ռ Ալ-Նուայիմին աջակցություն է հայտնել ՀՀ կառավարության կողմից ներկայացված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին, ինչի շրջանակներում կողմերը քննարկել են տարածաշրջանային համագործակցությունը:

16 января секретарь Совбеза РА Армен Григорян принял делегацию Федерального национального совета ОАЭ во главе с председателем комиссии ФНС ОАЭ по обороне, внутренним делам и международным вопросам Али Рашидом Аль-Нуайми
Собеседники с удовлетворением констатировали интенсивное развитие экономических отношений между Арменией и ОАЭ, в рамках которых товарооборот между странами в 2023 году достиг 2,8 миллиарда долларов, зафиксировав 185 % рост по сравнению с 2022- ым годом. Состоялось обсуждение возможности сотрудничества в сферах, представляющих двусторонний интерес.
Али Рашид Аль-Нуайми выразил поддержку представленному правительством Армении проекту «Перекресток мира», в рамках которого стороны обсудили региональное сотрудничество.