Արևմուտքը պատրաստ է խաղաղության պայմանագրին աջակցել. Պապոյան
«Մեզ հետաքրքիր են այն ազդակները, որոնք հստակ ասում են, որ Հայաստանը 29 800 քկմ է, որ պետք է  հարցը հիմա լուծել, ոչ թե թողնել սերունդներին, կամ նոր պատերազմների: Ինձ համար կարևոր են այն ազդակները, որոնք խոսում են ճանապարհների ապաշրջափակման մասին, Հայաստանի ճանապարհների ինքնիշխանության, իրավազորության մասին»,- ասել է ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պապոյանը՝ անդրադառնալով ռուսական կողմի ազդակների մասին հարցին։ Ըստ նրա, ռուսական կողմից չեն լսել հստակ հայտարարություններ՝ աշխատելու և խաղաղության պայմանագիր կնքելու մասին։
Նրա խոսքով, փոխարենը իրենք արևմտյան գործընկերներից լսում են խաղաղության պայմանագրին աջակցության ազդակներ. «Իրենք պատրաստ են խաղաղության պայմանագրին աջակցել այն տրամաբանությամբ, որը Հայաստանն է առաջարկում»,- ասել է նա։
Պապոյանը նաև նշել է, թե եռակողմ հայտարարության մեջ կետ չկա, որ ռուսները պետք է գան վերահսկեն ճանապարհները։

The West is ready to support the peace agreement. Papoyan
"We are interested in the signals that clearly say that Armenia is 29,800 square kilometers and that the issue should be resolved now, not left to the generations or new wars. For me, the impulses that talk about the unblocking of the roads and the sovereignty and jurisdiction of the roads of Armenia are important," said Gevorg Papoyan, deputy of the CP faction of the National Assembly, referring to the question of the impulses of the Russian side. According to him, they have yet to hear clear statements from the Russian side about working and signing a peace treaty.
According to him, they hear signals of support for the peace treaty from their Western partners. "They are ready to support the peace agreement according to the logic that Armenia offers," he said.
Papoyan also noted that there is no point in the tripartite statement that the Russians should come to control the roads.