ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի կոռուպցիայի դեմ պայքարի համակարգողը կայցելի Հայաստան և Վրաստան
ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի կոռուպցիայի դեմ գլոբալ պայքարի համակարգող Ռիչարդ Նևյուն հունվարի 15-18-ը կայցելի Հայաստան և Վրաստան:
Այս մասին ասվում է ԱՄՆ արտաքին քաղաքական գերատեսչության մամուլի ծառայության տարածած հայտարարության մեջ:
Ինչպես նշվում է փաստաթղթում, երկու երկրներում նա կքննարկի կոռուպցիայի դեմ պայքարում ձեռնարկվող միջոցներն ու մարտահրավերները, ինչպես նաև կսահմանի հետագա համագործակցության ոլորտները:
Հայաստանում Նևյուն հանդիպումներ կունենա պաշտոնատար անձանց, այդ թվում ՝ իրավապահ մարմինների աշխատակիցների, Վրաստանում ՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարի ծառայությունների և քննչական մարմինների պաշտոնյաների և ներկայացուցիչների հետ:

The US State Department anti-corruption coordinator will visit Armenia and Georgia
The press service of the US Department of Foreign Affairs stated that Richard Neveu, coordinator of the US State Department's global fight against corruption, will visit Armenia and Georgia on January 15-18.
As mentioned in the document, he will discuss measures and challenges in the fight against corruption in both countries and define areas of further cooperation.
In Armenia, Neveu will meet with officials, including law enforcement officers; in Georgia, with officials and representatives of anti-corruption services and investigative bodies.