Արմեն Աբազյանն ազատվել է ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնից
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի և ««Ազգային անվտանգության մարմինների մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» ՀՕ-2-Ն օրենքի 2-րդ հոդվածի 2-րդ մասի. Արմեն Աբազայանին ազատել Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պաշտոնից»,- նշված է նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հրամանագրում:
Հիշեցնենք՝ Արմեն Աբազյանն ԱԱԾ տնօրեն է նշանակվել 2020թ. նոյեմբերի 8-ին։ Նա ԱԱԾ համակարգում աշխատել է 1999թվականից՝ զբաղեցնելով կրտսեր օպերլիազորից մինչև վարչության պետի պաշտոններ:

Армен Абазян освобожден от должности директора СНБ
По предложению премьер-министра Никола Пашиняна и указу президента Ваагна Хачатуряна Армен Абазян освобожден с должности директора Службы национальной безопасности Армении.
«Принимая за основу предложение премьер-министра в соответствии с частью 1 статьи 133 Конституции Республики Армения и частью 2 статьи 2 Закона Республики Армения О внесении изменений в Закон «Об органах национальной безопасности», освободить Армена Абазяна от должности директора Службы национальной безопасности Республики Армения», - говорится в указе.
Напомним: Армен Абазян был назначен директором СНБ 8 ноября 2020 года. В системе СНБ работал с 1999 года, занимая должности от младшего оперативного сотрудника до начальника отдела.