Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել Կոլոնային և շնորհավորել նոր նախարարին
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել Ֆրանսիայի արդեն նախկին ԱԳ նախարար Կատրին Կոլոնային համատեղ աշխատանքի համար և շնորհավորել նորանշանակ նախարար Սեֆան Սեժուրնեին։
«Իմ ամենաջերմ շնորհավորանքները Սեֆան Սեժուրնեին Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և իմ լավագույն մաղթանքները Ֆրանսիայի բարօրության համար նրա բարձր առաքելությանը: Ես անհամբեր սպասում եմ միասին աշխատանքին՝ ամրապնդելու բարեկամությունն ու գործընկերությունը»,- ասվում է նախարարի X-ի էջում արված գրառման մեջ։
Միրզոյանը մեկ այլ գրառմամբ էլ շնորհակալություն է հայտնել նախկին նախարար Կոլոնային համատեղ աշխատանքի համար. «Շնորհակալությունն եմ հայտնում Ձեզ Հայաստանի համար հատկապես դժվարին ժամանակահատվածում հաստատված բարեկամության և գերազանց համագործակցության համար»,- ասվում է գրառման մեջ։

Mirzoyan thanked Colonna and congratulated the new minister.
Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan thanked former French Foreign Minister Catherine Colonna for their joint work and congratulated the newly appointed Minister Sejourne.
"My warmest congratulations to Céphane Séjournay on his appointment as French Foreign Minister and my best wishes for his high mission for the good of France. I look forward to working together to strengthen friendship and partnership," the minister said in a post on his X page.
In another post, Mirzoyan thanked former minister Kolona for the joint work. "I thank you for the friendship and excellent cooperation established during a challenging period for Armenia," the note reads.