«Վաղը պետք է որոշվի՝ Ալիևի ասածն ինչքան հիմնավոր կլինի». Անդրանիկ Քոչարյան
ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության մշտական հանձնաժողովի նախագահի խոսքով՝ պետության ուժեղացումը, անվտանգային համակարգի ուժեղացումը, այսինքն, այն, ինչ այսօր կատարվում է Հայաստանում, պետք է ստիպի Ադրբեջանին՝ դուրս գալ օկուպացրած տարածքներից։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Անդրանիկ Քոչարյանը։
«Ամեն օր պետք է արթնանալ և կատարել այն խնդիրները, որը մեր երկրի անվտանգությունն ուժեղացնում է»,- ասաց Անդրանիկ Քոչարյանն՝ ընդգծելով, որ վաղը պետք է որոշվի՝ Ալիևի ասածն ինչքան հիմնավոր կլինի։ Հանձնաժողովի նախագահը հիշեցրեց, որ 1994-ից հետո Ադրբեջանը գլուխը կախ լուծեց այն խնդիրները, որոնք մենք բաց թողեցինք տեսադաշտից։
Ըստ Քոչարյանի՝ նախ և առաջ պետք է խաղաղ ճանապարհով փորձել դուրս բերել Ադրբեջանի զորքերը Հայաստանի ինքնիշխան տարածքներից։

"Tomorrow, how valid Aliyev's words will be will be decided." Andranik Kocharyan
According to the chairperson of the National Defense and Security Standing Committee, the strengthening of the state and the strengthening of the security system, that is, what is happening in Armenia today, should force Azerbaijan to leave the occupied territories. Andranik Kocharyan said this in a briefing with journalists today.
"We must wake up every day and fulfill the tasks that strengthen the security of our country," said Andranik Kocharyan, emphasizing that tomorrow, it will be decided how valid Aliyev's words will be. The commission chairman reminded us that after 1994, Azerbaijan solved the problems that we left out of sight.
According to Kocharyan, first of all, it is necessary to try to withdraw the Azerbaijani troops from the sovereign territories of Armenia in a peaceful way.