«Բանակցությունները միշտ էլ եղել են երկկողմ». Միրզոյան
«Ըստ էության, մեր բանակցությունները, մեծ հաշվով, միշտ էլ երկկողմ են եղել». հայտարարել է Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը։
Նրա խոսքով՝ Հայաստանի ու Ադրբեջանի ներկայացուցիչները տարբեր մայրաքաղաքներում հանդիպել են, երրորդ երկրները, կազմակերպել են այդ հանդիպումները՝ դյուրացնելու գործընթացը, նաև՝ երբեմն կառուցողական առաջարկներով են փորձել հանդես գալ կամ կամրջել ձևակերպումները.
«Բայց, միևնույն է, բանակցությունները միշտ էլ եղել են երկկողմ, և մենք շահագրգռված ենք բանակցությունների շարունակմամբ։ Մենք նաև ոչ պաշտոնական շփումներ ենք ունեցել և ակնկալում ենք, որ առաջիկայում հնարավորություն կընձեռնվի՝ ունենալ ադրբեջանական կողմի համաձայնությունն ու շարունակել բանակցությունները»,- ասել է նա։

"Negotiations have always been bilateral." Mirzoyan
"Our negotiations, by and large, have always been bilateral," announced the Minister of Foreign Affairs of Armenia, Ararat Mirzoyan.
According to him, the representatives of Armenia and Azerbaijan met in different capitals, and the third country organized these meetings to facilitate the process. Sometimes, they tried to devise constructive proposals or bridge the wording.
"However, the negotiations have always been bilateral, and we are interested in continuing the negotiations. We also had informal contacts, and we expect that in the near future, there will be an opportunity to have the agreement of the Azerbaijani side and continue the negotiations," he said.