Հունվարի 9-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Եվրոպական արտաքին գործողությունների ծառայության վարչության պետ Րորի Դոմմի ղեկավարած պատվիրակությանը:
ՀՀ ԱԽ քարտուղարը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և կարևորել անվտանգության ոլորտում ՀՀ-ԵՄ համագործակցության զարգացումը: Գրիգորյանը նշել է, որ ԵՄ-ի հետ համագործակցությունը նպաստում է տարածաշրջանում կայուն անվտանգային միջավայր ունենալուն:
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել Խաղաղության եվրոպական գործիքակազմի միջոցով Հայաստանին աջակցություն ցուցաբերելու գործընթացի ընթացքին:

The process of providing support to RA through the European Peace Instrument was discussed
On January 9, Armen Grigoryan, the RA Security Council Secretary, received the delegation led by Rory Domm, the head of the European External Action Service.
The Secretary of the RA Security Council welcomed the delegation's visit to Armenia and highlighted the development of RA-EU cooperation in security. Grigoryan noted that cooperation with the EU contributes to a stable regional security environment.
The interlocutors reflected on the process of providing support to Armenia through the European Peace Instrument.