Լիբանանի վարչապետ Նաջիբ Միկաթին այցելել է Արամ Ա․ Վեհափառ Հայրապետին
Լիբանանի վարչապետ Նաջիբ Միկաթին այցելել է Արամ Ա․ Վեհափառ Հայրապետին։ Այս մասին հայտնում են Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսարանից․
«Այս առավոտ՝  հունվոարի 5-ին, Լիբանանի վարչապետ Նաժիպ Միքաթի այցելեց Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. Վեհափառ Հայրապետին և շուրջ 1 ժամ հանդիպում ունեցավ Նորին Սրբության հետ: Բնականաբար, հանդիպման ընթացքում արծարծվեցին Լիբանանի հետ անմիջական կապ ունեցող հարցեր և հատկապես Գազայի պատերազմի հետեւանքները ու Լիբանանի նախագահական ընտրությունը:
Վարչապետ Միքաթին կարևորությամբ շեշտեց Լիբանանի հայութեան դրական դերակատարությունը երկիրը դիմագրավող տագնապների ու մարտահրավերների լուծման գծով, եւ իր պատրաստակամությունը հայտնեց որեւէ ծրագրի դեպքում օգտակար լինել Լիբանանի հայությանը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

The Great House of Cilicia Catholicosara reported that Lebanese Prime Minister Najib Mikati visited His Holiness Aram I.
"This morning, on January 5, Lebanese Prime Minister Najib Mikati visited His Holiness Aram I and met with His Holiness for about 1 hour. Naturally, during the meeting, issues directly related to Lebanon were discussed, especially the consequences of the Gaza war and the Lebanese presidential election.
"Prime Minister Mikati emphasized the importance of the positive role of the Armenians of Lebanon in solving the problems and challenges facing the country and expressed his willingness to be useful to the Armenians of Lebanon in case of any project," the message reads.