Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Էբրահիմ Ռայիսիին՝ Քերմանում տեղի ունեցած ողբերգության կապակցությամբ:
«Սրտի խորը կսկիծով տեղեկացա այսօր Քերմանում տեղի ունեցած ողբերգության վերաբերյալ, որի հետևանքով զոհվել և վիրավորվել են անմեղ մարդիկ։
Այս ծանր պահին Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդի և անձամբ իմ անունից, Ձե՛րդ գերազանցություն, թույլ տվեք վշտակցության խոսքեր հղել զոհերի բոլոր հարազատներին և շուտափույթ ապաքինում մաղթել բոլոր վիրավորներին»,- ասված է հեռագրում:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Իրանում 88 մարդ է զոհվել գեներալ Ղասեմ Սոլեյմանիի գերեզմանի մոտ տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով։

Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту Исламской Республики Иран Эбрахиму Раиси в связи с трагедией в Кермане.
"С тяжелым сердцем я узнал о трагедии, произошедшей сегодня в Кермане, в результате которой погибли и получили ранения невинные люди.
Ваше Превосходительство в этот трудный момент от имени народа Республики Армения и от себя лично, позвольте мне передать слова скорби всем родственникам погибших и пожелать скорейшего выздоровления всем раненым", - говорится в телеграмме.
Ранее мы сообщали , что в Иране в результате взрыва возле могилы генерала Касема Сулеймани погибли 188 человек.