Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Էբրահիմ Ռայիսիին՝ Քերմանում տեղի ունեցած ողբերգության կապակցությամբ:
«Սրտի խորը կսկիծով տեղեկացա այսօր Քերմանում տեղի ունեցած ողբերգության վերաբերյալ, որի հետևանքով զոհվել և վիրավորվել են անմեղ մարդիկ։
Այս ծանր պահին Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդի և անձամբ իմ անունից, Ձե՛րդ գերազանցություն, թույլ տվեք վշտակցության խոսքեր հղել զոհերի բոլոր հարազատներին և շուտափույթ ապաքինում մաղթել բոլոր վիրավորներին»,- ասված է հեռագրում:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Իրանում 88 մարդ է զոհվել գեներալ Ղասեմ Սոլեյմանիի գերեզմանի մոտ տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով։

Prime Minister Nikol Pashinyan sent a telegram of condolence to the Islamic Republic of Iran President, Ebrahim Raisi, concerning the tragedy in Kerman.
"It is with a heavy heart that I learned about the tragedy that happened in Kerman today, as a result of which innocent people were killed and injured.
At this challenging moment, on behalf of the people of the Republic of Armenia and myself, Your Excellency, allow me to send words of sorrow to all the relatives of the victims and wish a speedy recovery to all the wounded," the cable says.
Earlier, we reported that 188 people were killed in Iran as a result of the explosion near the grave of General Qasem Soleimani.