Վարչապետը Կոմֆորտ Էրոյին է ներկայացրել հայկական կողմի դիրքորոշումները
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային իրավիճակին վերաբերող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել Հարավային Կովկասում կայունության ու տևական խաղաղության հաստատման հնարավորություններին, Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին ու վերջին զարգացումներին:
Վարչապետ Փաշինյանը ներկայացրել է հայկական կողմի դիրքորոշումները, այդ թվում՝ խաղաղության պայմանագրի սկզբունքների վերաբերյալ:
Մտքեր են փոխանակվել Ադրբեջանի կողմից էթնիկ զտման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց հումանիտար խնդիրների, դրանց լուծման ուղղությամբ ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող ծրագրերի շուրջ: Երկուստեք կարևորվել է միջազգային հանրության աջակցությունը:

Премьер-министр Никол Пашинян принял председателя Международной кризисной группы Комфорт Эро.
Собеседники обсудили вопросы, связанные с региональной ситуацией. Были затронуты возможности установления стабильности и прочного мира на Южном Кавказе, процесс урегулирования армяно-азербайджанских отношений и последние события.
Премьер-министр Пашинян представил позиции армянской стороны, в том числе принципы мирного договора.
Состоялся обмен мнениями о гуманитарных проблемах людей, насильственно перемещенных из Нагорного Карабаха в результате этнической чистки со стороны Азербайджана, и программах, реализуемых правительством РА для их решения. С обеих сторон была подчеркнута поддержка международного сообщества.