Վարչապետը և Գիլբերտ Հունգբոն քննարկել են աշխատաշուկայի մարտահրավերները
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության գլխավոր տնօրեն Գիլբերտ Հունգբոյին: Վարչապետը կարևորել է ՀՀ կառավարության և Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության միջև համագործակցությունը, կազմակերպության կողմից փորձագիտական աջակցության տրամադրումը, այդ թվում՝ ոլորտում առկա խնդիրների վերհանման ու անհրաժեշտ կարգավորումների և բարեփոխումների իրականացման նպատակով:
Այդ համատեքստում զրուցակիցները հույս են հայտնել, որ Երևանում անցկացված «Սոցիալական արդարության խթանումը. աշխատանքի ապագան ներկայիս ժամանակաշրջանում» խորագրով միջազգային համաժողովի շրջանակում արդյունավետ քննարկումները կնպաստեն ոլորտում առկա խնդիրների լուծմանը:
Վարչապետն անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց խնդիրների լուծման ուղղությամբ կառավարության քայլերին և ընդգծել միջազգային հանրության աջակցության անհրաժեշտությունը: Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել սոցիալական արդարության, զարգացող աշխատաշուկայի մարտահրավերների և դրանց հաղթահարման հնարավորությունների ու քայլերի շուրջ:

Премьер-министр и Жильбер Унгбо обсудили проблемы рынка труда
Премьер-министр Никол Пашинян принял генерального директора Международной организации труда Жильбера Унгбо. Премьер-министр подчеркнул сотрудничество между Правительством Республики Армения и Международной организацией труда, оказание экспертной помощи со стороны организации, в том числе с целью освещения проблем в сфере и реализации необходимых правил и реформ.
В этом контексте собеседники выразили надежду, что в рамках состоявшейся в Ереване международной конференции «Содействие социальной справедливости, будущее труда в текущий период», будут способствовать эффективные дискуссии по решению проблем в сфере.
Премьер-министр коснулся шагов правительства по решению проблем вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха и подчеркнул необходимость поддержки международного сообщества. В ходе встречи состоялся обмен идеями о социальной справедливости, проблемах развивающегося рынка труда, а также возможностях и шагах по их преодолению.