Վարչապետը և Գիլբերտ Հունգբոն քննարկել են աշխատաշուկայի մարտահրավերները
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության գլխավոր տնօրեն Գիլբերտ Հունգբոյին: Վարչապետը կարևորել է ՀՀ կառավարության և Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության միջև համագործակցությունը, կազմակերպության կողմից փորձագիտական աջակցության տրամադրումը, այդ թվում՝ ոլորտում առկա խնդիրների վերհանման ու անհրաժեշտ կարգավորումների և բարեփոխումների իրականացման նպատակով:
Այդ համատեքստում զրուցակիցները հույս են հայտնել, որ Երևանում անցկացված «Սոցիալական արդարության խթանումը. աշխատանքի ապագան ներկայիս ժամանակաշրջանում» խորագրով միջազգային համաժողովի շրջանակում արդյունավետ քննարկումները կնպաստեն ոլորտում առկա խնդիրների լուծմանը:
Վարչապետն անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց խնդիրների լուծման ուղղությամբ կառավարության քայլերին և ընդգծել միջազգային հանրության աջակցության անհրաժեշտությունը: Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել սոցիալական արդարության, զարգացող աշխատաշուկայի մարտահրավերների և դրանց հաղթահարման հնարավորությունների ու քայլերի շուրջ:

The Prime Minister and Gilbert Hungbo discussed labor market challenges
Prime Minister Nikol Pashinyan received the Director General of the International Labor Organization, Gilbert Hungbo. The Prime Minister emphasized the cooperation between the Government of the Republic of Armenia and the International Labor Organization, providing expert assistance by the organization, highlighting the problems in the field, and implementing the necessary regulations and reforms.
In that context, the interlocutors hoped the "promotion of social justice" would be held in Yerevan. Practical discussions within the framework of the international conference entitled "The Future of Work in the Current Period" will contribute to solving the problems in the field.
The Prime Minister referred to the government's steps towards solving the problems of forcibly displaced people from Nagorno Karabakh and emphasized the need for the international community's support. During the meeting, ideas were exchanged on social justice, the challenges of the developing labor market, and opportunities and steps to overcome them.