Վարչապետն ընդունել է ՄԱԿ-ի Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի գործադիր քարտուղարին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի գործադիր քարտուղար Տատյանա Մոլչեանին:
Վարչապետը ողջունել է տիկին Մոլչեանի այցը Հայաստան և կարևորել ՀՀ կառավարության և Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի համագործակցությունը:
Զրուցակցներն անդրադարձել են տարածաշրջանային տրանսպորտային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հնարավորություններին: Վարչապետը մանրամասներ է ներկայացրել ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի վերաբերյալ:
Մտքեր են փոխանակվել Հայաստանի և ՄԱԿ-ի Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի միջև ոլորտային համագործակցության հեռանկարային ուղղությունների զարգացման և երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ:

The Prime Minister received the Executive Secretary of the UN European Economic Commission
Prime Minister Nikol Pashinyan received the Executive Secretary of the UN European Economic Commission, Tatiana Molchean.
The Prime Minister welcomed Mrs. Molcean's visit to Armenia and highlighted the cooperation between the RA Government and the European Economic Commission.
The interlocutors discussed the possibilities of unblocking regional transport communications. The Prime Minister presented details about the RA government's "Crossroads of Peace" project.
Thoughts were exchanged on developing prospective directions for sectoral cooperation between Armenia and the UN European Economic Commission and other issues of mutual interest.