Պապիկյանը և Դենդիասը ռազմատեխնիկական համագործակցության համաձայնագիր են ստորագրել
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի պաշտոնական այցը Հունաստանի Հանրապետություն դեկտեմբերի 14-ին մեկնարկել է երկրի խորհրդարանի առջև տեղադրված Անհայտ զինվորի հուշարձանին ծաղկեպսակի տեղադրման արարողությամբ:
Այնուհետև Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարարությունում տեղի է ունեցել դիմավորման հանդիսավոր արարողություն՝ պատվո պահակախմբի և զինվորական նվագախմբի մասնակցությամբ:
Արարողությունից հետո մեկնարկել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի և Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարար Նիկոլաոս Դենդիասի հանդիպումը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-հունական պաշտպանական համագործակցությանն առնչվող հարցեր։
Երկուստեք արձանագրվել է համագործակցության զարգացման մեծ ներուժը, և պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել այն զարգացնել նոր թափով՝ ներառելով ռազմատեխնիկական, փորձի փոխանակման, կրթական, ուսումնավարժական, մարտավարական պատրաստության և այլ ուղղություններ։
Հանդիպման ավարտին Հայաստանի և Հունաստանի պաշտպանության նախարարները ստորագրել են «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Հունաստանի Հանրապետության կառավարության միջև ռազմատեխնիկական համագործակցության մասին» համաձայնագիրը։ Պաշտպանության նախարարները հանդես են եկել մամուլի համար համատեղ հայտարարությամբ։

The official visit of RA Defense Minister Suren Papikyan to the Republic of Greece started on December 14 with a wreath-laying ceremony at the monument of the Unknown Soldier in front of the country's parliament.
Afterward, a solemn welcoming ceremony was held at the Ministry of National Defense of Greece with the participation of an honor guard and a military band.
After the ceremony, the meeting between RA Defense Minister Suren Papikyan and Greek National Defense Minister Nikolaos Dendias started. During the meeting, issues related to Armenian-Greek defense cooperation were discussed.
Both sides noted the great potential for the development of cooperation, and an agreement was reached to develop it with new momentum, including military-technical, experience exchange, educational, training, tactical preparation, and other directions.
At the end of the meeting, the defense ministers of Armenia and Greece signed the agreement "On military-technical cooperation between the government of the Republic of Armenia and the government of the Republic of Greece". Defense ministers made a joint statement to the press.