Պապիկյանը և Դենդիասը ռազմատեխնիկական համագործակցության համաձայնագիր են ստորագրել
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի պաշտոնական այցը Հունաստանի Հանրապետություն դեկտեմբերի 14-ին մեկնարկել է երկրի խորհրդարանի առջև տեղադրված Անհայտ զինվորի հուշարձանին ծաղկեպսակի տեղադրման արարողությամբ:
Այնուհետև Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարարությունում տեղի է ունեցել դիմավորման հանդիսավոր արարողություն՝ պատվո պահակախմբի և զինվորական նվագախմբի մասնակցությամբ:
Արարողությունից հետո մեկնարկել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի և Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարար Նիկոլաոս Դենդիասի հանդիպումը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-հունական պաշտպանական համագործակցությանն առնչվող հարցեր։
Երկուստեք արձանագրվել է համագործակցության զարգացման մեծ ներուժը, և պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել այն զարգացնել նոր թափով՝ ներառելով ռազմատեխնիկական, փորձի փոխանակման, կրթական, ուսումնավարժական, մարտավարական պատրաստության և այլ ուղղություններ։
Հանդիպման ավարտին Հայաստանի և Հունաստանի պաշտպանության նախարարները ստորագրել են «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Հունաստանի Հանրապետության կառավարության միջև ռազմատեխնիկական համագործակցության մասին» համաձայնագիրը։ Պաշտպանության նախարարները հանդես են եկել մամուլի համար համատեղ հայտարարությամբ։

Папикян и Дендиас подписали соглашение о военно-техническом сотрудничестве
Официальный визит министра обороны РА Сурена Папикяна в Республику Греция начался 14 декабря с церемонии возложения венков к памятнику Неизвестному солдату перед зданием парламента страны.
Затем в Министерстве национальной обороны Греции состоялась торжественная церемония встречи с участием почетного караула и военного оркестра.
После церемонии началась встреча министра обороны РА Сурена Папикяна с министром национальной обороны Греции Николаосом Дендиасом. В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с армяно-греческим оборонным сотрудничеством.
Обе стороны отметили большой потенциал для развития сотрудничества, и была достигнута договоренность развивать его с новой силой, включая военно-техническое направление, обмен опытом, образовательную, учебно-тактическую подготовку и другие направления.
По итогам встречи министры обороны Армении и Греции подписали соглашение «О военно-техническом сотрудничестве между правительством Республики Армения и правительством Республики Греция». Министры обороны сделали совместное заявление для прессы.