Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել է Զելենսկու հետ (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Արգենտինայի Հանրապետության նորընտիր նախագահի երդմնակալության արարողության շրջանակներում Բուենոս Այրեսի «Կասա Ռոսադա» նախագահական պալատում Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպումներ է ունեցել Իսպանիայի թագավոր Ֆիլիպե 6-րդի, Ուրուգվայի նախագահ Լուիս Լակալե Պոուի, Պարագվայի նախագահ Սանտյագո Պենայի, Չիլիի նախագահ Գաբրիել Բորիչի, Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկու և Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանի հետ։
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են երկկողմ հարաբերություններին վերաբերող հարցեր, առկա ներուժի լիակատար իրագործման միջոցներ։
Օտարերկրյա գործընկերների հետ զրույցների ընթացքում նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը մանրամասներ է հայտնել տարածաշրջանում կայուն և տևական խաղաղության հաստատմանն ուղղված հայկական կողմի քայլերի վերաբերյալ՝ անդրադառնալով Հայաստանի կողմից առաջ քաշված «Խաղաղության խաչմերուկ» հայեցակարգի հիմնական սկզբունքներին և դրույթներին։

Ваагн Хачатурян встретился с Зеленским (ФОТО)
В рамках церемонии инаугурации новоизбранного президента Аргентинской Республики Ваагн Хачатурян встретился с королем Испании Филиппом VI, президентом Уругвая Луисом Лакалье Поу, президентом Парагвая Сантьяго Пенья, президентом Чили Габриэлем Боричем, президентом Украины Владимиром Зеленским и премьер-министр Венгрии  Виктором Орбаном в президентском дворце Casa Rosada в Буэнос-Айресе.
В ходе встреч обсуждались вопросы, касающиеся двусторонних отношений, пути полной реализации имеющегося потенциала.
В ходе переговоров с зарубежными партнерами президент Ваагн Хачатурян подробно рассказал о шагах армянской стороны, направленных на установление стабильного и прочного мира в регионе, коснувшись основных принципов и положений выдвинутой Арменией концепции «Перекрестка мира».