Բրյուսելում հանդիպել են Հայաստանի և Լատվիայի ԱԳ նախարարները
Դեկտեմբերի 11-ին աշխատանքային այցով Բրյուսելում գտնվող ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Լատվիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կրիշյանիս Կարինշի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ համագործակցության ընդլայնման հեռանկարները: Զրուցակիցների ուշադրության կենտրոնում են եղել նաև ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորացմանն առնչվող հարցերը, այդ թվում՝ Հայաստանում ժողովրդավարական բարեփոխումների օրակարգին ամուր աջակցության, քաղաքական ու անվտանգային երկխոսության ամրապնդման համատեքստում:
ՀՀ և Լատվիայի ԱԳ նախարարները մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն ու կայունությանն առնչվող հարցերի շուրջ: Նախարար Միրզոյանն իր գործընկերոջն է ներկայացրել Ադրբեջանի հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ հայկական կողմի մոտեցումները։

The Foreign Ministers of Armenia and Latvia met in Brussels
On December 11, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, Ararat Mirzoyan, who is in Brussels on a working visit, met with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Latvia, Krishyanis Karinsh.
During the meeting, the prospects of expanding bilateral cooperation were discussed. The interlocutors also focused on issues related to the deepening of the RA-EU partnership, including solid support for the agenda of democratic reforms in Armenia and strengthening the political and security dialogue.
The RA and Latvian Foreign Ministers also exchanged ideas on issues related to regional security and stability. Minister Mirzoyan presented to his colleague the approaches of the Armenian side regarding the process of normalization of relations with Azerbaijan.