Հնդկաստանի հետ հուշագիրը կարևոր քայլ՝ «Խաղաղության խաչմերուկի» ճանապարհին
ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանը ֆյեսբուքյան իր էջում անդրադարձել է ԱԺ-ում Հնդկաստանի հետ մաքսային հարցերում համագործակցության մասին համաձայնագրի ընդունմանը։
«Քիչ առաջ ՀՀ Ազգային ժողովը 95 կողմ, միաձայն քվերակությամբ վավերացրեց «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Հնդկաստանի Հանրապետության կառավարության միջև մաքսային հարցերով համագործակցության և փոխադարձ օգնության մասին» համաձայնագիրը։
Որպես հայ-հնդկական պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար՝ կարևորում եմ Հնդկաստանի հետ հարաբերությունների խորացումը։
Սա կարևոր քայլ է նաև «Խաղաղության խաչմերուկ» ծրագրի իրագործման ճանապարհին։
Ազգային ժողովի կողմից քայլեր են ձեռնարկվում նաև Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև խորհրդարանական հարաբերությունների զարգացման ուղղությամբ»։

Memorandum with India is an essential step toward the Crossroads of Peace
On his Facebook page, NA Vice President Hakob Arshakyan referred to the adoption of the agreement on cooperation with India in customs matters in the NA.
"A little while ago, the RA National Assembly ratified the agreement "On cooperation and mutual assistance in customs matters between the Government of the Republic of Armenia and the Government of the Republic of India" by a unanimous vote of 95 parties.
As the leader of the Armenian-Indian parliamentary friendship group, I attach importance to deepening relations with India.
This is also essential in implementing the "Crossroads of Peace" project.
The National Assembly is also taking steps towards developing parliamentary relations between Armenia and India."