Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել է արգենտինահայ համայնքի ներկայացուցիչներին
Արգենտինայի Հանրապետություն աշխատանքային այցի շրջանակներում նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել է Արգենտինայի հայկական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ։
Հանրապետության նախագահը հանդիպման մասնակիցներին է ներկայացրել Հայաստանի շուրջ ընթացող ներպետական գործընթացների և զարգացումների, երկրում իրականացվող բարեփոխումների վերաբերյալ մանրամասներ։
Իր խոսքում նախագահ Խաչատուրյանը հանգամանորեն անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանվածների հումանիտար և սոցիալ-տնտեսական խնդիրների լուծման ուղղությամբ Հայաստանի իշխանությունների կողմից արվող քայլերին ու մշակվող ծրագրերին։
Հանդիպման ավարտին Հանրապետության նախագահը անմիջական մթնոլորտում պատասխանել է ներկաներին հուզող հարցերին։

Ваагн Хачатурян встретился с представителями армянской общины Аргентины
В рамках рабочего визита в Аргентинскую Республику Президент Ваагн Хачатурян встретился с представителями армянских организаций Аргентины.
Президент республики представил участникам встречи подробности внутренних процессов и событий, происходящих вокруг Армении и реализуемых в стране реформ.
В своем выступлении президент Хачатурян подробно остановился на предпринимаемых шагах и планах, разрабатываемых властями Армении в направлении решения гуманитарных и социально-экономических проблем вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха.
В завершение встречи Президент Республики в неофициальной обстановке ответил на вопросы присутствующих.