«Չենք կարող բոլոր երկրների վիճակագրությանը հետևել, բայց կարող ենք հետևել Հայաստանի նախկին շրջանի վիճակագրությանն ու ասել, որ քաղաքական գործիչները պադյեզդներում չեն սպանվում, ժողովրդի վրա չեն կրակում, ընտրությունները չեն կեղծում, սրա-նրա հետ բիզնեսում փայ չեն մտնում, Եռաբլուրի հողամասերը չեն սեփականաշնորհում»,- ասել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ պատասխանելով ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լևոն Քոչարյանի հարցին։
Նա նշել է, որ չեն կարող ասել, թե հասել են երազած ժողովրդավարությանը. «Կասկած չունենք, որ անկախ դատական համակարգի արդարության և արդարադատության մեր իդեալին հասնելու ենք»։
Փաշինյանը նաև ասել է. «Իրավունք ունե՞ն Լեո-Պարոնյան խաչմերուկում տեղի ունեցած միջադեպի մասին խոսել նրանք, որոնք «Առագաստ» սրճարանում ծեծելով սպանել են ՀՅԴ անդամ Պողոս Պողոսյանին»։

«Мы не можем проследить за статистикой всех стран, но мы можем следить за статистикой бывших этапов Армении и заявить, что сейчас политиков не убивают в подъездах, не стреляют в людей, не фальсифицируют выборы, не вступайте с теми или иными в долевой бизнес, не приватизируют земельные участки Ераблура », - сказал премьер-министр Никол Пашинян, отвечая на вопрос депутата фракции «Айстан» НС Левона Кочаряна.
Он отметил, что они не могут сказать, что достигли той демократии, о которой мечтали. « Мы не сомневаемся, что достигнем нашего идеала справедливости и справедливости независимой судебной системы».
Пашинян также сказал. "Имеют ли право говорить об инциденте, произошедшем на перекрестке Лео-Паронян, те кто до смерти избили в кафе "Арагаст" члена АРФД Погоса Погосяна?"