Սահմանազատման գործընթացն իրականացվելու է բացառապես իրավական նշանակություն ունեցող փաստաթղթերի հիման վրա։ Այս մասին հայտարարել է ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։
«Աշխատելու ենք քարտեզներով, որոնք ոչ թե նկարներ են կամ քարտեզի տիպի սխեմաներ, այլ իրական տոպոգրաֆիկ քարտեզներ են։ Օրինակ՝ 1975թ․ քարտեզը 1974-79թթ․ մասնագիտորեն կազմված և տպագրված, 22 կտորից բաղկացած ֆրագմենտներ է»,- ասել է փոխվարչապետը։
Նա ընդգծել է, որ կողմերը միատեսակ են ընկալում սահմանազատման գործընթացը և աշխատանքի ձևը։
«Այս անգամ ադրբեջանական կողմի հետ պայմանավորվել ենք հաստատել աշխատակարգ, որը կնկարագրի մեր աշխատանքների ինստիտուցիոնալ ընթացքը»,- նշել է Գրիգորյանը։

"We will work with real topographic maps." Mher Grigoryan
RA Deputy Prime Minister Mher Grigoryan announced that the demarcation process will be carried out exclusively based on documents of legal significance.
"We will work with maps, not pictures or map-type schemes, but real topographical maps. For example, the map of 1975 is a fragment consisting of 22 pieces professionally compiled and printed in 1974-79," said the Deputy Prime Minister.
He emphasized that the parties uniformly perceive the demarcation process and the way of working.
"This time, we have agreed with the Azerbaijani side to establish a work order that will describe the institutional course of our work," Grigoryan noted.