Սահմանազատման գործընթացն իրականացվելու է բացառապես իրավական նշանակություն ունեցող փաստաթղթերի հիման վրա։ Այս մասին հայտարարել է ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։
«Աշխատելու ենք քարտեզներով, որոնք ոչ թե նկարներ են կամ քարտեզի տիպի սխեմաներ, այլ իրական տոպոգրաֆիկ քարտեզներ են։ Օրինակ՝ 1975թ․ քարտեզը 1974-79թթ․ մասնագիտորեն կազմված և տպագրված, 22 կտորից բաղկացած ֆրագմենտներ է»,- ասել է փոխվարչապետը։
Նա ընդգծել է, որ կողմերը միատեսակ են ընկալում սահմանազատման գործընթացը և աշխատանքի ձևը։
«Այս անգամ ադրբեջանական կողմի հետ պայմանավորվել ենք հաստատել աշխատակարգ, որը կնկարագրի մեր աշխատանքների ինստիտուցիոնալ ընթացքը»,- նշել է Գրիգորյանը։

Процесс демаркации будет осуществляться исключительно на основании документов, имеющих юридическое значение. Об этом сообщил вице-премьер-министр РА Мгер Григорян.
«Мы будем работать с картами, которые представляют собой не картинки или картосхемы, а настоящие топографические карты. Например, в 1975 г. карты 1974-79 годов Это профессионально составленный и распечатанный фрагмент, состоящий из 22 частей", - сказал вице-премьер.
Он подчеркнул, что стороны единообразно воспринимают процесс демаркации и порядок работы.
"На этот раз мы договорились с азербайджанской стороной о создании рабочего порядка, который будет описывать институциональный ход нашей работы", - отметил Григорян.