Արմեն Գրիգորյանն ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնականին է ներկայացրել «Խաղաղության խաչմերուկ»-ը
Դեկտեմբերի 6-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ԱՄՆ աշխատանքային այցի ընթացքում հանդիպել է Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով պետքարտուղարի օգնականի գլխավոր տեղակալ Յուրի Կիմի հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել են հայ-ամերիկյան երկկողմ հարաբերությունների քաղաքական երկխոսության օրակարգին առնչվող հարցեր, ինչպես նաև անդրադարձ է կատարվել առանցքային ոլորտներում գործնական համագործակցությանն առնչվող հարցերի:
Կողմերը մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցերի շուրջ: Արմեն Գրիգորյանը զրուցակցին է ներկայացրել ՀՀ կառավարության կողմից մշակված «Խաղաղության խաչմերուկ» հայեցակարգն ու տարածաշրջանում կայունության և տևական խաղաղության հաստատման հարցում Հայաստանի տեսլականը։

Armen Grigoryan presented the "Crossroads of Peace" to the US Assistant Secretary of State.
On December 6, Armen Grigoryan, Secretary of the RA Security Council, met with Yuri Kim, Chief Deputy Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs, during his work visit to the USA.
Issues related to the political dialogue agenda of Armenian-American bilateral relations were discussed at the meeting, and practical cooperation in critical areas was discussed.
The parties exchanged ideas on issues related to regional security. Armen Grigoryan presented to the interlocutor the "Crossroads of Peace" concept developed by the RA government and Armenia's vision for establishing stability and lasting peace in the region. The parties exchanged ideas on issues related to regional security.