ԱԳ նախարարները կարևորել են Հայաստան-Անդորրա հարաբերությունների զարգացումը
Նոյեմբերի 30-ին Սկոպյեում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Անդորրայի Իշխանապետության ԱԳ նախարար Իմա Տոր Ֆաուսի հետ։ Հանդիպումը կայացել է ԵԱՀԿ նախարարական 30-րդ համաժողովի շրջանակներում:
Հանդիպման ընթացքում երկուստեք կարևորվել է Հայաստան-Անդորրա հարաբերությունների զարգացումը թե՛ երկկողմ ձևաչափով, թե՛ բազմակողմ հարթակներում:
Հայաստանի և Անդորրայի ԱԳ Նախարարներն ընդգծել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցության ընդլայնման հարցում հետաքրքրվածությունը, այդ թվում՝ իրավապայմանագրային դաշտի ձևավորման միջոցով:
Անդրադարձ է կատարվել ԵԱՀԿ, ԵԽ և այլ միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում երկու երկրների փոխգործակցության հնարավորություններին:
Հայաստանի և Անդորրայի ԱԳ նախարարները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի շուրջ:

The Foreign Ministers emphasized the development of Armenia-Andorra relations
On November 30, RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with Andorra's Foreign Minister Ima Tor Faus in Skopje. The meeting took place within the framework of the 30th OSCE ministerial conference.
The development of Armenia-Andorra relations, both bilaterally and multilaterally, was highlighted during the meeting.
The Ministers of Foreign Affairs of Armenia and Andorra emphasized their interest in expanding cooperation in areas of mutual interest, including through the formation of a legal treaty framework.
Reference was made to the possibilities of cooperation between the two countries within the framework of OSCE, the Council of Europe, and other international organizations.