Հանդիպել են Հայաստանի և Նորվեգիայի ԱԳ նախարարները
ԵԱՀԿ նախարարական 30-րդ համաժողովի շրջանակներում Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Նորվեգիայի արտաքին գործերի նախարար Էսպեն Բարթ Այդի հետ:
Հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են երկու երկրների համագործակցության թեմաներ՝ երկուստեք արձանագրելով հարաբերությունների թե՛ զարգացման գոհացուցիչ դինամիկան, թե՛ խորացման պատրաստակամությունը։ Մտքեր են փոխանակվել թիրախային, փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող, ինչպես նաև գործարար շրջանակների համար գրավիչ ուղղություններով համագործակցության ընդլայնման շուրջ։
Ընդգծելով Հայաստանում ժողովրդավարական ինստիտուտների ամրապնդման, օրենքի գերակայության և մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտներում ՀՀ բարեփոխումները և վերջին տարիներին արձանագրվող բարձր ցուցանիշները՝ Արարատ Միրզոյանը կարևորել է Նորվեգիայի հետ նշյալ ուղղություններով ակտիվ փոխգործակցութունը և զարգացման աջակցությունը: Երկուստեք մեծապես կարևորվել է այս և այլ ուղություններով ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորացումը։

The Foreign Ministers of Armenia and Norway met
Within the framework of the 30th OSCE Ministerial Forum, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, Ararat Mirzoyan, met with the Minister of Foreign Affairs of Norway, Espen Barth Aide.
At the meeting, the interlocutors discussed cooperation topics between the two countries, noting the satisfactory dynamics of developing relations and the willingness to deepen them. Thoughts were exchanged on expanding cooperation in targeted, mutually interesting, and attractive directions for business circles.
Emphasizing the RA reforms in strengthening democratic institutions, the rule of law, and human rights protection in Armenia and the high indicators recorded in recent years. Ararat Mirzoyan highlighted active cooperation and development support with Norway in the directions mentioned. Both sides have greatly emphasized the deepening of the RA-EU partnership in these and other ways.