Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Վրաստանի խորհրդարանի նախագահի հետ
Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլիի հետ։
Ինչպես գրում է Շալվա Պապուաշվիլին իր ֆեյսբուքյան էջում, հանդիպմանը քննարկվել են մի քանի հարցեր, այդ թվում՝ տարածաշրջանում ընթացող իրադարձությունները։
«Ես արդյունավետ հանդիպում ունեցա Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հետ։ Խոսեցինք տարածաշրջանում տեղի ունեցող իրադարձությունների մասին։ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության համաձայնագրի ձեռքբերման կարեւորության մասին: Ես նշեցի, որ Վրաստանը միշտ պատրաստ կլինի նպաստել տարածաշրջանային խաղաղությանը։ Մենք կենտրոնացել ենք «Միջին միջանցքի» աճող կարևորության և տնտեսության դիվերսիֆիկացման հնարավորությունների վրա։ Արմեն Գրիգորյանը շնորհավորել է Վրաստանին՝ Եվրահանձնաժողովից ԵՄ անդամության թեկնածուի կարգավիճակի վերաբերյալ դրական հանձնարարական ստանալու կապակցությամբ»,- գրել է Շալվա Պապուաշվիլին։

Armen Grigoryan met with the Speaker of the Parliament of Georgia
The Secretary of the Security Council of Armenia, Armen Grigoryan, met with the Speaker of the Parliament of Georgia, Shalva Papuashvili.
As Shalva Papuashvili writes on her Facebook page, several issues were discussed at the meeting, including the events in the region.
"I had a productive meeting with Armen Grigoryan, Secretary of the Security Council of Armenia. We talked about the events taking place in the region. About the importance of reaching a peace agreement between Armenia and Azerbaijan. I mentioned that Georgia will always be ready to contribute to regional peace. We focused on the growing importance of the "Middle Corridor" and the opportunities to diversify the economy. Armen Grigoryan congratulated Georgia on receiving a positive recommendation from the European Commission regarding the status of a candidate for EU membership," wrote Shalva Papuashvili.