Կառավարության հաղորդագրությունը՝ Փաշինյան-Բլինքեն հեռախոսազրույցի մասին
ՀՀ կառավարությունը մանրամասներ է ներկայացրել ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի հետ ՀՀ  վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հեռախոսազրույցից։
«Կայացել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հեռախոսազրույցը ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային, ինչպես նաեւ երկկողմ հարաբերությունների օրակարգին առնչվող հարցեր: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին:
Քննարկվել են նաեւ Լեռնային Ղարաբաղի 100 հազարից ավելի բռնի տեղահանված անձանց հումանիտար խնդիրները, Հայաստանի Կառավարության դրանց հաղթահարմանն ուղղված քայլերը: Ընդգծվել է միջազգային հանրության աջակցության կարեւորությունը»,– հայտնում են կառավարությունից:

Правительство РА представило подробности телефонного разговора Пашиняна и Блинкена
Правительство РА представило подробности телефонного разговора премьер-министра РА Никола Пашиняна с госсекретарем США Энтони Блинкеном.
"Премьер-министр Никол Пашинян провел телефонный разговор с госсекретарем США Энтони Блинкеном.
Собеседники обсудили вопросы, связанные с повесткой дня региональных и двусторонних отношений. В частности, был затронут процесс урегулирования армяно-азербайджанских отношений.
Обсуждались также гуманитарные проблемы более 100 тысяч вынужденных переселенцев Нагорного Карабаха и шаги, предпринимаемые правительством Армении для их решения. Была подчеркнута важность поддержки международного сообщества", - сообщает правительство.