Կառավարության հաղորդագրությունը՝ Փաշինյան-Բլինքեն հեռախոսազրույցի մասին
ՀՀ կառավարությունը մանրամասներ է ներկայացրել ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի հետ ՀՀ  վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հեռախոսազրույցից։
«Կայացել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հեռախոսազրույցը ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային, ինչպես նաեւ երկկողմ հարաբերությունների օրակարգին առնչվող հարցեր: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին:
Քննարկվել են նաեւ Լեռնային Ղարաբաղի 100 հազարից ավելի բռնի տեղահանված անձանց հումանիտար խնդիրները, Հայաստանի Կառավարության դրանց հաղթահարմանն ուղղված քայլերը: Ընդգծվել է միջազգային հանրության աջակցության կարեւորությունը»,– հայտնում են կառավարությունից:

The government's message about the Pashinyan-Blinken phone conversation
The RA government presented details of the telephone conversation between RA Prime Minister Nikol Pashinyan and US Secretary of State Anthony Blinken.
"Prime Minister Nikol Pashinyan had a telephone conversation with US Secretary of State Anthony Blinken.
The interlocutors discussed issues related to the agenda of regional and bilateral relations. In particular, reference was made to the process of regulating Armenia-Azerbaijan relations.
The humanitarian problems of more than 100,000 forcibly displaced people in Nagorno-Karabakh and the steps taken by the government of Armenia to overcome them were also discussed. The importance of the support of the international community was  emphasized, the government reports.