Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Արգենտինայի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Խավիեր Միլեյին Արգենտինայի Հանրապետության նախագահ ընտրվելու առիթով: Շնորհավորական ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Արգենտինայի Հանրապետության նախագահ ընտրվելու առթիվ։
Լիահույս եմ, որ Ձեր պաշտոնավարման ընթացքում, հաջողությամբ հաղթահարելով բոլոր առկա մարտահրավերները, Դուք և Ձեր քաղաքական թիմը կկարողանաք ամրապնդել Արգենտինայի Հանրապետության դիրքերը միջազգային ասպարեզում, իսկ Արգենտինայի հայ համայնքը կշարունակի իր ավանդն ունենալ երկրի հզորացման գործում։
Մարդու իրավունքներին, ժողովրդավարությանն առնչվող հարցերում և ազատ տնտեսական հարաբերությունների կառուցման գործում Հայաստանը վստահելի գործընկեր է Արգենտինայի համար։
Առիթը պատեհ համարելով՝ հրավիրում եմ Ձեզ պաշտոնական այց կատարել Հայաստան՝ Ձեզ հարմար ժամկետներում։
Վստահ եմ, որ մեր երկրների միջև ջերմ հարաբերություններն ունեն դեռևս չբացահայտված մեծ ներուժ։ Իմ պատրաստակամությունն եմ հայտնում միասնական աշխատանքի շնորհիվ կառուցել առավել հավակնոտ օրակարգ և զարգացնել հարաբերություններն Արգենտինայի հետ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ուղղություններով»։

Nikol Pashinyan congratulated the President of Argentina
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated Javier Millay on his election as President of the Republic of Argentina. It is said in the congratulatory message:
"I warmly congratulate you on the election of the President of the Republic of Argentina.
I sincerely hope that during your term of office, successfully overcoming all existing challenges, you and your political team will be able to strengthen the positions of the Republic of Argentina in the international arena, and the Armenian community of Argentina will continue to contribute to the strengthening of the country.
Armenia is a reliable partner for Argentina in issues related to human rights, democracy, and building free economic relations.
Considering the reasonable occasion, I invite you to visit Armenia at a convenient time.
The warm relations between our countries have a great potential that has not yet been discovered. I express my willingness to build a more ambitious agenda and develop relations with Argentina in all areas of mutual interest through joint work."