Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Իսպանիայի կառավարության նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսպանիայի Թագավորության կառավարության նախագահ Պեդրո Սանչեսին՝ պաշտոնում վերընտրվելու առիթով: Ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Իսպանիայի Թագավորության կառավարության նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ։
Մեծապես կարևորում եմ Իսպանիայի հետ փոխադարձ հարգանքի, վստահության և ժողովրդավարական արժեքների վրա խարսխված բազմոլորտ համագործակցության շարունակական զարգացումն ու խորացումը: Հայաստանը պատրաստակամ է ձեռնարկել անհրաժեշտ բոլոր քայլերը՝ փոխգործակցության զգալի ներուժն իրացնելու և երկկողմ օրակարգում առկա ծրագրերը կյանքի կոչելու համար:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ երկու երկրների միջև փոխշահավետ գործակցությունն առավել կընդլայնվի և կամրապնդվի ինչպես երկկողմ, այնպես էլ Հայաստան-ԵՄ գործընկերության շրջանակներում՝ ի բարօրություն մեր երկրների և ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն հաջողություն, իսկ Իսպանիայի բարեկամ ժողովրդին՝ կայուն առաջընթաց և բարեկեցություն»։

Nikol Pashinyan congratulated the Prime Minister
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated the Prime Minister of the Kingdom of Spain, Pedro Sanchez, on his re-election. The message says:
"I warmly congratulate you on your re-election as the President of the Government of the Kingdom of Spain.
I attach great importance to the continuous development and deepening of multi-sectoral cooperation with Spain based on mutual respect, trust, and democratic values. Armenia is ready to take all the necessary steps to realize the significant potential of interaction and to implement the programs on the bilateral agenda.
Due to joint efforts, the mutually beneficial cooperation between the two countries will be further expanded and strengthened within the framework of bilateral and Armenia-EU partnership for the benefit of our countries and peoples.
I wish you good health and every success, and to the friendly people of Spain, steady progress and prosperity."