«Կդիտարկենք ՀԱՊԿ նստաշրջանում ընդունված փաստաթղթերին ՀՀ կողմից միանալու հարցը»․ ԱԳՆ խոսնակ
Երևանը կդիտարկի ՀԱՊԿ նստաշրջանում ընդունված փաստաթղթերին Հայաստանի միանալու հարցը, Radar Armenia-ին հայտնել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը։
«Կդիտարկենք ՀԱՊԿ կանոնադրական մարմինների՝ ԱԳ նախարարների խորհրդի, Պաշտպանության նախարարների խորհրդի, Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի նիստի և ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանի արդյունքներով ընդունված փաստաթղթերը և, հաշվի առնելով ՀԱՊԿ շրջանակներում առկա ընթացակարգերը, դրանց ՀՀ կողմից միանալու հարցը»,- նշել է Բադալյանը:
Ավելի վաղ Բելառուսի ԱԳՆ-ն հայտնել էր, որ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը Մինսկի այսօրվա գագաթնաժողովից հետո կայցելի Երևան և կփոխանցի ստորագրված փաստաթղթերը` դրանց միանալու նպատակով։

Ереван рассмотрит вопрос присоединения Армении к документам, принятым на сессии ОДКБ, сообщила Radar Armenia пресс-секретарь МИД РА Ани Бадалян.
"Мы рассмотрим документы, принятые по итогам заседания уставных органов ОДКБ - Совета министров иностранных дел, Совета министров обороны, Комитета секретарей советов безопасности и заседания Совета коллективной безопасности ОДКБ и, с учетом существующих процедур в рамках ОДКБ, обсудим вопрос присоединения к ним РА", - сказал Бадалян.
Ранее в МИД Беларуси сообщили, что генеральный секретарь ОДКБ посетит Ереван после сегодняшнего саммита в Минске и передаст подписанные документы для присоединения к ним.