Փոխվարչապետերը համատեղ հանդիպում են ունեցել ԵՄ դեսպանների հետ
Կայացել է փոխվարչապետեր Մհեր Գրիգորյանի և Տիգրան Խաչատրյանի համատեղ հանդիպումը Հայաստանում հավատարմագրված ԵՄ ռեզիդենտ և ոչ ռեզիդենտ դեսպանների, ինչպես նաև ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսի հետ:
Հանդիպման սկզբում փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը ներկայացրել է ԼՂ-ից բռնի տեղահանված անձանց առաջնային կարիքների հասցեագրման նպատակով Կառավարության կողմից իրականացվող միջոցառումները: Տիգրան Խաչատրյանը անդրադարձել է բռնի տեղահանվածների համար աշխատանքի միջոցով սեփական եկամուտների գեներացման նախապայմանների ստեղծման, ինչպես նաև բնակարանային ապահովման խնդրի արդյունավետ լուծման կարևորությանը` ընդգծելով այդ ուղղություններով ԵՄ պետությունների կողմից աջակցության անհրաժեշտությունը:
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը գործընկերներին ներկայացրել է տարածաշրջանային հնարավոր զարգացումների տարբեր սցենարների համատեքստում Հայաստանին սպասվող հավանական մարտահրավերները, դրանց հաղթահարման ուղիները, ինչպես նաև անդրադարձել է ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների օրակարգային հարցերին: Փոխվարչապետը մասնավորապես կարևորել է ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի կիրարկումն ու ԵՄ տնտեսական և ներդրումային պլանի ներքո մշակված համատեղ ծրագրերի արդյունավետ իրականացման անհրաժեշտությունը: Մհեր Գրիգորյանը վերահաստատել է նաև տարածաշրջանում կայուն և տևական խաղաղություն հաստատելու Հայաստանի ցանկությունը և պատրաստակամությունը:

The deputy prime ministers had a joint meeting with the EU ambassadors
The joint meeting of Deputy Prime Ministers Mher Grigoryan and Tigran Khachatryan with EU resident and non-resident ambassadors accredited to Armenia and the head of the EU delegation, Ambassador Vasilis Maragos, was held.
At the beginning of the meeting, Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan presented the measures implemented by the government to address the primary needs of people forcibly displaced from Nagorno-Karabakh. Tigran Khachatryan referred to the importance of creating preconditions for the generation of their own income through work for forcibly displaced people, as well as the importance of an effective solution to the problem of providing housing, emphasizing the need for support from EU states in these directions.
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan presented to his colleagues the challenges that await Armenia in the context of different scenarios of possible regional developments and how to overcome them. He also touched upon the agenda issues of RA-EU relations. The Deputy Prime Minister particularly emphasized the implementation of the RA-EU Comprehensive and Extended Partnership Agreement and the need for effective implementation of joint programs developed under the EU economic and investment plan. Mher Grigoryan also reaffirmed Armenia's desire and willingness to establish stable and lasting peace in the region.