ԱԽ քարտուղարը դեսպաններին և ԵՄ պատվիրակության ղեկավարին է ներկայացրել հայ-ադրբեջանական բանակցային ընթացքը
Նոյեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանում հավատարմագրված ԵՄ ռեզիդենտ և ոչ ռեզիդենտ դեսպանների, ԵՄ պատվիրակության ղեկավարի հետ: Կողմերն անդրադարձ են կատարել տարածաշրջանային անվտանգային վերջին զարգացումներին:
ՀՀ ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման բանակցային ընթացքը և խաղաղ կարգավորման հնարավորությունները: Գրիգորյանը դեսպաններին նաև ներկայացրել է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը:
Հանդիպմանը քննարկվել են ՀՀ-ԵՄ երկկողմ համագործակցության զարգացմանը, անվտանգության ոլորտում համագործակցության ընդլայմանն ու ամրապնդմանը՝ Խաղաղության եվրոպական հիմնադրամի շրջանակներում, առնչվող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել նաև ՀՀ տնտեսության զանազանեցմանը:

The Secretary of the Security Council presented the Armenian-Azerbaijani negotiation process to the ambassadors and the head of the EU delegation
On November 22, the Secretary of the Council of Armenia, Armen Grigoryan, met with the EU resident and non-resident ambassadors accredited to Armenia and the head of the EU delegation. The parties discussed the latest regional security developments.
The Secretary of the Council of Armenia presented the negotiation process of Armenian-Azerbaijani relations and the possibilities of a peaceful settlement. Grigoryan also introduced the "Crossroads of Peace" project to the ambassadors.
Issues related to the development of RA-EU bilateral cooperation and the expansion and strengthening of cooperation in the security field within the European Peace Fund framework were discussed at the meeting. A reference was also made to the diversification of the RA economy.