Արարատ Միրզոյանը չի մասնակցի ՀԱՊԿ նիստին
Բելառուսական կողմի նախաձեռնությամբ՝ նոյեմբերի 21-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Բելառուսի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Ալեյնիկի հետ: Հեռախոսազրույցի ընթացքում մտքեր են փոխանակվել հայ-բելառուսական երկկողմ օրակարգի շուրջ:
Անդրադարձ է կատարվել ՀԱՊԿ գործունությանն առնչվող հարցերի: Արարատ Միրզոյանը նշել է, որ չի կարողանա մասնակցել նոյեմբերի 22-ին Մինսկում նախատեսվող ՀԱՊԿ արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի, պաշտպանության նախարարների խորհրդի և անվտանգության խորհրդի քարտուղարների կոմիտեի համատեղ նիստին:

Ararat Mirzoyan will not take part in the session of the CSTO
At the initiative of the Belarusian side, on November 21, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, Ararat Mirzoyan, had a telephone conversation with the Minister of Foreign Affairs of Belarus, Sergei Aleinik. During the telephone conversation, thoughts were exchanged on the Armenian-Belarusian bilateral agenda.
Issues related to the operation of the CSTO were addressed. Ararat Mirzoyan noted that he will not be able to participate in the joint session of the CSTO Council of Foreign Ministers, the Council of Defense Ministers, and the Committee of Secretaries of the Security Council scheduled for November 22 in Minsk.