ՀՀ ՊՆ-ն հերքում է Ուկրաինային հրթիռներ մատակարարելու լուրերը (ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ)
Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքում է օտարերկրյա և հայկական մի շարք լրատվամիջոցներում տարածված լուրը, թե Հայաստանը հրթիռներ կմատակարարի Ուկրաինային։ «Արմենպրես»-ի հարցին ի պատասխան՝ այս մասին ասել է ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արամ Թորոսյանը։
Հարց․ Վերջին օրերին օտարերկրյա մի շարք լրատվամիջոցներում, այդ թվում՝ ադրբեջանական, լուրեր են տարածվում, թե Հայաստանը հրթիռներ կմատակարարի Ուկրաինային։ Այս լուրը տեղ է գտել  նաև որոշ հայկական լրատվամիջոցներում։ Ինչպե՞ս կմեկնաբանեք։
Պատասխան․ ՊՆ համապատասխան ստորաբաժանումը մշտադիտարկում է ոլորտին առնչվող մամուլի հրապարակումները և մեկնաբանում կամ դրանց արձագանքում է ըստ անհրաժեշտության ու նպատակահարմարության: Տվյալ տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը և հայաստանյան ԶԼՄ գործընկերներին կոչ ենք անում օտարերկրյա քարոզչական աղբյուրների՝ լրատվադաշտ նետած կեղծ թեզերը չշրջանառել»։

Минобороны РА опровергает слухи о поставках ракет в Украину (АРМЕНПРЕСС)
В Минобороны Армении опровергают распространенную в ряде зарубежных и армянских СМИ новость о том, что Армения будет поставлять ракеты в Украину. Об этом в ответ на вопрос " Арменпресс " заявил пресс-секретарь Минобороны РА Арам Торосян.
Вопрос: В последние дни ряд зарубежных СМИ, в том числе азербайджанских, распространяют слухи о том, что Армения будет поставлять ракеты Украине. Эта новость также появилась в некоторых армянских СМИ. Как вы это интерпретируете?
Ответ: Соответствующее управление Министерства обороны отслеживает пресс-релизы, относящиеся к отрасли, и комментирует или реагирует на них по мере необходимости и целесообразности. Эта информация не соответствует действительности, и мы призываем армянских медиа-партнеров не распространять ложные тезисы, брошенные в СМИ зарубежными пропагандистскими источниками».