ՀՀ ԱԳ փոխնախարարը ներկայացրել է Հայաստանի շուրջ ստեղծված անվտանգային իրավիճակը
Նոյեմբերի 20-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանն ընդունել է Վրաստանի խորհրդարանի անդամ, Եվրոպական ինտեգրման հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Մակա Բոճորիշվիլիին, ով Հայաստանում է ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի աշնանային նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Եվրոպական միության հետ երկու երկրների երկխոսության ներկա մակարդակին, Արևելյան գործընկերության և այլ ձևաչափերի շրջանակում ընթացող փոխգործակցությանն ու հետագա քայլերին:
Զրուցակցի խնդրանքով նախարարի տեղակալը ներկայացրել է Հայաստանի շուրջ ստեղծված անվտանգային իրավիճակը, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման և տարածաշրջանային հաղորդակցության ուղիների ապաշրջափակման ուղղությամբ կատարված քայլերը, Հայաստանում ԵՄ մշտադիտարկման առաքելության գործունեությունն ու կարևորությանը:

The RA Deputy Foreign Minister presented the security situation around Armenia
On November 20, RA Deputy Foreign Minister Paruyr Hovhannisyan received the member of the Parliament of Georgia, Chairman of the Committee on European Integration Maka Boichorishvili, who is in Armenia to participate in the autumn session of the OSCE Parliamentary Assembly:
During the meeting, reference was made to the current level of dialogue between the two countries with the European Union, the ongoing interaction within the Eastern Partnership, and other formats and further steps.
At the request of an interlocutor, the deputy minister presented the security situation around Armenia, the steps taken towards the normalization of relations between Armenia and Azerbaijan and the unblocking of regional communication channels, and the activity and importance of the EU monitoring mission in Armenia.