Վարչապետն ընդունել է ԵԱՀԿ Գլխավոր քարտուղարին
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Երևանում անցկացվող ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի աշխատանքներին, օրակարգային հարցերին, ՀՀ կառավարության և ԵԱՀԿ-ի միջև համագործակցությանը:
Քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի կողմից էթնիկ զտման քաղաքականության հետևանքով 100 հազարից ավելի բռնի տեղահանված անձանց հումանիտար խնդիրներին, ինչպես նաև դրանց հաղթահարման ուղղությամբ Հայաստանի կառավարության կողմից իրականացվող քայլերին:
Անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին վերաբերող հարցերի: Շեշտվել է 2023 թվականի մայիսի 14-ի և հուլիսի 15-ի` Բրյուսելում կայացած եռակողմ հանդիպումների արդյունքներով համաձայնեցված սկզբունքների հիման վրա խաղաղության գործընթացը շարունակելու կարևորությունը:
Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային խաղաղության և կայունության, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ:

Премьер-министр принял генерального секретаря ОБСЕ
Собеседники коснулись работы проходящей в Ереване Парламентской ассамблеи ОБСЕ, вопросов повестки дня, сотрудничества между правительством РА и ОБСЕ.
Были обсуждены гуманитарные проблемы более 100 тысяч насильственно перемещенных житилей Нагорного Карабаха в результате политики этнической чистки Азербайджана, а также шаги, предпринятые правительством Армении для их преодоления.
Были затронуты вопросы, связанные с процессом регулирования армяно-азербайджанских отношений. Подчеркнута важность продолжения мирного процесса на основе принципов, согласованных на трехсторонних встречах, состоявшихся в Брюсселе 14 мая и 15 июля 2023 года.
Состоялся обмен мнениями по региональному миру и стабильности, а также другим вопросам, представляющим взаимный интерес.