Հաջիևը դժգոհել է. Հայաստանը չի արձագանքել խաղաղության համաձայնագրի նոր տարբերակին
Մենք Հայաստանին ներկայացրել ենք խաղաղության համաձայնագրի նորացված՝ 5-րդ տարբերակը, բայց արդեն երկու ամիս է՝ չեն արձագանքում: Այս մասին ասել է Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը:
«Մեր տարածաշրջանում նոր իրողություններ են ստեղծվել։  Օրինականությունն ու լեգիտիմությունն ընկած են այս նոր իրողությունների հիմքում», - հայտարարել է Հիքմեթ Հաջիևը:
Հիքմեթ Հաջիևը նաև դժգոհել է, որ Եվրամիության որոշ երկրներ, մասնավորապես Ֆրանսիան, սկսել են Հայաստանի ռազմականացման ծրագիրը:
«Հայաստանը Ֆրանսիայից գնում է «Միստրալ» փոքր հեռահարության  ռադիոտեղորոշիչ համակարգեր և հրթիռներ: Մենք հետևողականորեն զգուշացրել ենք անդամ երկրներին, այդ թվում Ֆրանսիային, չաջակցել անջատողականությանը Ադրբեջանի տարածքում, չխրախուսել հայկական ռևանշիզմը կամ աշխարհաքաղաքական խաղերը մեր տարածաշրջանում»,- ասել է Հաջիևը:

Гаджиев пожаловался. Армения не отреагировала на новую версию мирного соглашения
Мы представили Армении обновленную пятую версию мирного соглашения, но они не отвечают уже два месяца. Об этом сообщил помощник президента Азербайджана Хикмет Гаджиев.
«В нашем регионе созданы новые реалии. Законность и легитимность лежат в основе этих новых реалий", - заявил Хикмет Гаджиев.
Хикмет Гаджиев также посетовал, что некоторые страны Евросоюза, в частности Франция, начали программу милитаризации Армении.
"Армения закупает у Франции радиолокационные системы малой дальности и ракеты "Мистраль". Мы последовательно предупреждали страны-члены, в том числе Францию, не поддерживать сепаратизм на территории Азербайджана, не поощрять армянский реваншизм или геополитические игры в нашем регионе", - сказал Гаджиев.