«ՀՀ-ն այս պահին որևիցե տեղ գնալ չի պատրաստվում». Ալեն Սիմոնյան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը լրագրողների հետ զրույցում անդրադարձել է ՀԱՊԿ գագաթնաժողովին ՀՀ չմասնակցելուն ու դրա շուրջ հնչած քննադատություններին։
«Երբ ՀԱՊԿ-ը կամ այլ գործընկերներ ասում են՝ մենք պատրաստ էինք, դուք չուզեցիք, իսկ որտեղ էին իրենք պատրաստ, որտեղ էին գալու կանգնեին, որտեղ էին այդ գործողությունները անելու, եթե միևնույն ժամանակ ասում են, որ ՀՀ-ի և Ադրբեջանի միջև սահմանը չի խախտվել»,- ասել է նա:
Ալեն Սիմոնյանը նաև նշել է. «ՀՀ-ն այս պահին որևիցե տեղ գնալ չի պատրաստվում, մենք պատրաստվում ենք տարածարջանում մեր անվտանգությունը ապահովել, դա է մեր ամենամեծ խնդիրը»:

«Республика Армения на данный момент никуда не собирается». Ален Симонян
В беседе с журналистами спикер НС РА Ален Симонян коснулся неучастия РА в саммите ОДКБ и критики вокруг этого.
"Когда ОДКБ или другие партнеры говорят, что мы готовы, вы не захотели, но спрашивается в каком месте они были готовы, где бы они стояли, где бы они предпринимали эти действия, если при этом они говорили, что граница между Арменией и Азербайджан не нарушена", - сказал он.
Ален Симонян также отметил. «РА в данный момент никуда не собирается уходить, мы собираемся обеспечить нашу безопасность в регионе, это наша самая большая проблема».