Բարձր է գնահատվել կանադական կողմի՝ ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելությունում ներգրավվածության պատրաստակամությունը
Նոյեմբերի 16-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՀՀ-ում Կանադայի դեսպան Էնդրյու Թըրներին:
Քարտուղար Գրիգորյանը շնորհավորել է դեսպանին Հայաստանում Կանադայի ռեզիդենտ դեսպանության բացման կապակցությամբ և հույս հայտնել, որ հայ-կանադական երկկողմ բազմաոլորտ հարաբերությունները կզարգանան նոր ինտենսիվությամբ:
Ա.Գրիգորյանը նշել է, որ հայկական կողմը բարձր է գնահատում կանադական կողմի պատրաստակամությունը ներգրավվածություն ունենալ Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելության գործունեությունում:
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը և հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման բանակցային ընթացքը:

Готовность канадской стороны принять участие в гражданской наблюдательной миссии ЕС получила высокую оценку
16 ноября секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял посла Канады в Армении Эндрю Тернера.
Госсекретарь Григорян поздравил посла с открытием постоянного посольства Канады в Армении и выразил надежду, что армяно-канадские двусторонние многосекторальные отношения будут развиваться с новой интенсивностью.
А.Григорян отметил, что армянская сторона высоко ценит готовность канадской стороны принять участие в деятельности гражданской наблюдательной миссии ЕС в Армении.
Собеседники обсудили ситуацию региональной безопасности и переговорный процесс по урегулированию армяно-азербайджанских отношений.