Բարձր է գնահատվել կանադական կողմի՝ ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելությունում ներգրավվածության պատրաստակամությունը
Նոյեմբերի 16-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՀՀ-ում Կանադայի դեսպան Էնդրյու Թըրներին:
Քարտուղար Գրիգորյանը շնորհավորել է դեսպանին Հայաստանում Կանադայի ռեզիդենտ դեսպանության բացման կապակցությամբ և հույս հայտնել, որ հայ-կանադական երկկողմ բազմաոլորտ հարաբերությունները կզարգանան նոր ինտենսիվությամբ:
Ա.Գրիգորյանը նշել է, որ հայկական կողմը բարձր է գնահատում կանադական կողմի պատրաստակամությունը ներգրավվածություն ունենալ Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելության գործունեությունում:
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը և հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման բանակցային ընթացքը:

The willingness of the Canadian side to be involved in the EU civilian observation mission was highly appreciated
On November 16, RA Security Council Secretary Armen Grigoryan received Canadian Ambassador to RA Andrew Turner.
Secretary Grigoryan congratulated the Ambassador on the opening of the Canadian Resident Embassy in Armenia and expressed hope that Armenian-Canadian bilateral multi-sectoral relations will develop with new intensity.
A. Grigoryan noted that the Armenian side highly values the willingness of the Canadian side to be involved in the activities of the EU civilian observation mission in Armenia.
The interlocutors discussed the regional security situation and the negotiation process for the settlement of Armenian-Azerbaijani relations.