Արարատ Միրզոյանը պաշտոնական այցով գտնվելու է Միացյալ Թագավորությունում
Նոյեմբերի 13-14-ը Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը պաշտոնական այցով գտնվելու է Միացյալ Թագավորությունում:
Կայանալու է ՀՀ և ՄԹ ԱԳ նախարարների հանդիպումը, ինչպես նաև ՀՀ-ՄԹ ռազմավարական երկխոսության առաջին նիստը։
Այցի ընթացքում նախատեսված են նաև այլ քննարկումներ և միջոցառումներ:
ՀՀ ԱԳ նախարարը մայիսին Երևանում ՄԹ Եվրոպայի հարցերով նախարար Լեո Դոքերթիի հետ մամուլի ասուլիսին ընդգծել էր. «Կարևորում ենք Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև ազդարարված ռազմավարական երկխոսության մեկնարկը: Մենք արժևորում ենք Հայաստանի և ՄԹ միջև հաստատված փոխգործակցությունը և լիահույս ենք, որ կկարողանանք համատեղ ջանքերով նոր լիցք հաղորդել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում մեր երկկողմ համագործակցությանը, ինչպես նաև բազմակողմ հարթակներում մեր փոխգործակցությանը:

Арарат Мирзоян посетит Великобританию с официальным визитом
13-14 ноября министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян будет находиться с официальным визитом в Великобритании.
Состоится встреча министров иностранных дел РА и Великобритании, а также первое заседание стратегического диалога РА-Великобритания.
В ходе визита запланированы и другие дискуссии и мероприятия.
Об этом заявил министр иностранных дел РА на пресс-конференции с министром по европейским делам Великобритании Лео Дочерти в мае в Ереване. «Мы придаем важность началу объявленного стратегического диалога между Арменией и Великобританией. Мы ценим сложившееся сотрудничество между Арменией и Великобританией и надеемся, что совместными усилиями сможем придать новый заряд нашему двустороннему сотрудничеству в сферах, представляющих взаимный интерес, а также нашему сотрудничеству на многосторонних платформах.