«Հայաստանը պատրաստ է գալ Բրյուսել, հասնել վերջնական կետի և կնքել խաղաղության պայմանագիրը». Արմեն Գրիգորյան
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն անդրադարձել է Հայաստանի ու Ադրբեջանի առաջնորդների հնարավոր հանդիպմանը։
«Բազմիցս ասել ենք, որ Բրյուսելում պատրաստ ենք եռակողմ հանդիպմանը, հոկտեմբերի վերջին առաջնորդների մակարդակով կար պլանավորվածություն։ Հայաստանը պատրաստակամություն էր հայտնել գնալ այդ հանդիպմանը, որը, ցավոք, տեղի չունեցավ: Հույս ունենք՝ մոտ ապագայում դա հնարավոր կլինի»,- ասել է նա:
Ըստ Գրիգորյանի, Հայաստանը պատրաստ է Ադրբեջանի հետ խաղաղության. «Մենք ուզում ենք, որ հրապարակային հաստատվի 29.800 քառ. կմ Հայաստանի, և 86.600 քառ. կմ Ադրբեջանի տարածքը, ապաշրջափակումը տեղի ունենա 4 սկզբունքների հիման վրա՝ սուվերենության, իրավազորության, փոխադարձության և հավասարության: Այս կարևոր սկզբունքների շուրջ մենք պատրաստ ենք բանակցությունները հասցնել ավարտին։ ՀՀ-ն այս օրակարգով պատրաստ է շարունակել բանակցությունները, գալ Բրյուսել, հասնել վերջնական կետի և կնքել խաղաղության պայմանագիրը»,- ասել է նա:

"Armenia is ready to come to Brussels, reach the final point, and sign the peace treaty." Armen Grigoryan
Armen Grigoryan, the Secretary of the Council of Armenia, referred to the possible meeting of the leaders of Armenia and Azerbaijan.
"We have repeatedly said that we are ready for the tripartite meeting in Brussels; there was planning at the level of the leaders at the end of October. Armenia expressed its readiness to attend that meeting, which unfortunately did not occur. We hope that it will be possible shortly," he said.
According to Grigoryan, Armenia is ready for peace with Azerbaijan. "We want the territory of 29,800 square kilometers of Armenia and 86,600 square kilometers of Azerbaijan to be publicly confirmed, and the de-blockade should take place based on 4 principles: sovereignty, jurisdiction, reciprocity, and equality. We are ready to conclude the negotiations on these important principles. With this agenda, RA is ready to continue negotiations, come to Brussels, reach the final point, and sign the peace agreement," he said.