Ակնկալում ենք, որ Եվրոպայի հետ կարողանալու ենք ամրապնդել մեր անվտանգային համագործակցությունը. ԱԽ քարտուղար
Վերջին շրջանում ինտենսիվ երկխոսությունը, որ կա ԵՄ-ի ու ԵՄ անդամ երկրների հետ, բացել է նոր հնարավորություններ. հայտարարել է ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը՝ Բրյուսելում «Հայաստանի ռազմավարական ապագան. ՀՀ-Եվրոպա» համաժողովին։
«Անվտանգության թեմայով այսպիսի ինտենսիվ երկխոսություն Արևմուտքի, Եվրոպայի հետ մենք նախկինում չենք ունեցել»,- ասել է նա։ Ըստ Գրիգորյանի՝ Ֆրանսիայի հետ ռազմական ոլորտում առաջընթաց է գրանցվել. «Ակնկալիք ունենք, որ և հավաքական Եվրոպայի հետ, և անհատական երկրների հետ կարողանալու ենք ամրապնդել մեր անվտանգային համագործակցությունը։ Եւ երբ ասում եմ անվտանգային համագործակցություն, նկատի չունեմ միայն ռազմականը, այլ՝ անվտանգություն ավելի լայն կոնտեքստում։ Մեր տնտեսական համագործակցությունն իր ենթատեքստում կարող է ունենալ անվտանգային բաղադրիչ»,- ասել է նա։

We expect that we will be able to strengthen our security cooperation with Europe. Security Council Secretary
The intensive dialogue with the EU and EU member states has recently opened up new opportunities, stated Armen Grigoryan, Secretary of the RA Security Council, at the "Strategic Future of Armenia, RA-Europe" conference in Brussels.
"We have never had such an intensive dialogue on security with the West and Europe before," he said. According to Grigoryan, progress has been made in the military field with France. "We hope that we will be able to strengthen our security cooperation both with collective Europe and with individual countries. And when I say security cooperation, I don't mean only military, but security in a wider context. Our economic cooperation can have a security component in its context," he said.