Սուրեն Պապիկյանն Իտալիայի ԶՈՒ ԳՇ պետի հետ քննարկել է պաշտպանական համագործակցության հարցեր
Նոյեմբերի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվող Իտալիայի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, ծովակալ Ջուզեպպե Կավո Դրագոնեի գլխավորած պատվիրակությանը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-իտալական պաշտպանական համագործակցությանն ու տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր։
Պաշտպանության նախարարն ընդգծել է երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ոլորտներում հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները, որոնց վերաբերյալ հանդիպման ընթացքում ձեռք են բերվել պայմանավորվածություններ։

Сурен Папикян обсудил вопросы оборонного сотрудничества с главой Генштаба ВС Италии
9 ноября министр обороны РА Сурен Папикян принял делегацию, возглавляемую начальником Генерального штаба Вооружённых Сил Итальянской Республики адмиралом Джузеппе Каво Драгоне, находящуюся с рабочим визитом в Республике Армения.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся армяно-итальянского оборонного сотрудничества и региональной безопасности.
Министр обороны подчеркнул перспективы развития отношений по ряду направлений, представляющих двусторонний интерес, по которым в ходе встречи были достигнуты договоренности.