Քննարկվել են Հայաստանի և Գերմանիայի միջխորհրդարանական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր
Նոյեմբերի 8-ին Գերմանիայում ՀՀ դեսպան Վիկտոր Ենգիբարյանը հանդիպել է Բունդեսթագի ֆինանսական հանձնաժողովի նախագահ Ալոիս Ռաիների (ՔԴՄ/ՔՍՄ) հետ: Ինչպես հայտնում են Գերմանիայում ՀՀ դեսպանությունից, հանդիպմանը քննարկվել են երկու երկրների միջխորհրդարանական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Քննարկվել են նաև տարբեր ոլորտներում Ռեգեն քաղաքի հետ Տավուշի մարզի և Վանաձոր քաղաքի համագործակցությանն առնչվող հարցեր, որոնք վերաբերում են զբոսաշրջության զարգացմանը, թափոնների կառավարմանը, մունիցիպալ ծառայությունների բարելավմանը, ինչպիսիք են մանկապարտեզի կառավարումը, էներգաարդյունավետությունը և այլն:
Համագործակցության ծրագրերն իրականացվում են Գերմանիայի տնտեսական համագործակցության և զարգացման նախարարության (BMZ) և GIZ-ի աջակցությամբ:

Issues related to inter-parliamentary cooperation between Armenia and Germany were discussed
On November 8, Ambassador of Armenia to Germany Viktor Yengibaryan met with Alois Rainer (CDUG/CSU), chairman of the Finance Committee of the Bundestag. As reported by the RA Embassy in Germany, issues related to the interparliamentary cooperation of the two countries were discussed at the meeting.
Issues related to the cooperation of Regen City with Tavush region and Vanadzor City in various fields were also discussed, including tourism development, waste management, and improvement of municipal services such as kindergarten management, energy efficiency, etc.
Cooperation programs are implemented with the support of the German Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ) and GIZ.