Վարչապետը ողջունել է ԱՄԷ պատվիրակության այցը Հայաստան և ընդգծել երկկողմ առևտրատնտեսական կապերի զարգացման ու ընդլայնման ուղղությամբ համատեղ քայլերի իրականացման կարևորությունը: Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ երկկողմ փոխգործակցությունը վերջին շրջանում կրում է դինամիկ բնույթ: Վարչապետը համոզմունք է հայտնել, որ պետնախարարի այցը նոր ազդակ կհաղորդի Հայաստան-ԱՄԷ կապերի ամրապնդմանը:
Ահմեդ Ալի Մուհամեդ Ալսայեղը նշել է, որ ՀՀ կառավարության գործընկերների հետ ունեցել է արդյունավետ քննարկումներ, նախանշվել են համագործակցության ընդլայնման ուղղություններն ու հնարավոր նախագծերը:
Հանդիպմանը քննարկվել են երկու երկրների հարաբերություններին, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող թեմաներին վերաբերող այլ հարցեր:

Обсуждены вопросы, связанные с дальнейшим развитием экономического сотрудничества Армения-ОАЭ
Премьер-министр приветствовал визит делегации ОАЭ в Армению и подчеркнул важность принятия совместных шагов по развитию и расширению двусторонних торгово-экономических отношений. По словам Никола Пашиняна, двустороннее сотрудничество в последнее время носит динамичный характер. Премьер-министр выразил уверенность, что визит госминистра придаст новый импульс укреплению отношений Армения-ОАЭ.
Ахмед Али Мухаммед Альсаег отметил, что провел плодотворные дискуссии с партнерами правительства РА, были намечены направления и возможные проекты расширения сотрудничества.
На встрече обсуждались отношения между двумя странами, а также другие вопросы, представляющие взаимный интерес.