Փոխվարչապետը Լուիս Բոնոյին ներկայացրել է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Կովկասյան բանակցությունների հարցերով ավագ խորհրդական, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Լուիս Բոնոյին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Քրիստինա Քվինը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված ավելի քան 100.000 փախստականների հիմնական կարիքները և դրանց բավարարմանն ուղղված Կառավարության ջանքերը:
Փոխվարչապետը Լուիս Բոնոյին ներկայացրել է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը` ընգծելով դրա իրականացման արդյունքում տարածաշրջանի զարգացման հեռանկարները:

The Deputy Prime Minister presented the "Crossroads of Peace" project to Luis Bono.
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received Senior Adviser on Caucasian Negotiations, American Co-Chairman of the OSCE Minsk Group, Luis Bono. The US Ambassador to Armenia, Kristina Kvien, was also present at the meeting.
During the meeting, the primary needs of more than 100,000 forcibly displaced refugees from Nagorno-Karabakh and the government's efforts to meet them were discussed.
The Deputy Prime Minister presented the "Crossroads of Peace" project to Luis Bono, outlining the development prospects of the region as a result of its implementation.