«Գերմանիան պաշտպանում է Հայաստանի և Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը». Բերբոք
Մենք ցանկանում ենք Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև կայուն, անվտանգ հարաբերությունների հաստատման նպատակով պայմաններ ստեղծել բանակցային սեղանի շուրջ հանդիպումների համար. հայտարարել է Գերմանիայի ԱԳ նախարար Աննալենա Բերբոքը։
«Գերմանիան պաշտպանում է Հայաստանի ու, նաև, Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը, և սա հիմքն է խաղաղության միտված բոլոր բանակցությունների համար, հատկապես, բազում բարդ հարցեր են առաջանում՝ սահմանների հետ կապված, թե ինչ քարտեզներով պետք է առաջնորդվեն։ Սա Հայաստանի ու Ադրբեջանի համար լուծում գտնելու մեծ առաջադրանք է, որը լույսի մի նշույլ կլինի մարդկանց հմար, որոնք ցանկանում են խաղաղության պայմաններում ապրել»,- ասել է նա։
ԳԴՀ ԱԳ նախարարի կարծիքով՝ ԵԽ նախագահ Շառլ Միշելի ջանքերը կամուրջ կարող են հանդիսանալ երկու երկրների միջև խաղաղության հաստատման համար. «Կարևոր է, որ կրկին ձևավորվի բանակցությունների փուլ»։

"Germany protects the territorial integrity of Armenia and Azerbaijan." Baerbock
German Foreign Minister Annalena Baerbock stated: "We want to create conditions for meetings at the negotiating table to establish stable, safe relations between Armenia and Azerbaijan."
"Germany defends the territorial integrity of Armenia and Azerbaijan, and this is the basis for all negotiations aimed at peace, especially when many difficult questions arise about the borders and which maps should be guided by them.This is a big task to find a solution for Armenia and Azerbaijan, which will be a sign of light for people who want to live in peace," she said.
According to the Minister of Foreign Affairs of the FRG, the efforts of CE President Charles Michel can be a bridge for the establishment of peace between the two countries. "It is important that a round of negotiations be formed again."