«Հայաստան» դաշինքի երեք թեկնածու ինքնաբացարկի դիմում է ներկայացրել
«Հայաստան» դաշինքի համամասնական ընտրացուցակի երեք թեկնածու՝ Միհրդատ Մադաթյանը, Անժելա Նալբանդյանը և Գերասիմ Վարդանյանը ինքնաբացարկ են ներկայացրել։
Radar Armenia-ի հետ զրույցում ԿԸՀ-ից հայտնեցին, որ ստացվել է ինքնաբացարկի 3 դիմում՝ «Հայաստան» դաշինքի համամասնական ցուցակի, համապատասխան, 47–րդ, 48–րդ, 49–րդ համարներից․ «Այդ հարցը քննարկվելու է երկուշաբթի՝ ժամը 15.00-ին»,- հայտնեցին ԿԸՀ-ից։
Նշենք, որ «Հայաստան» դաշինքի ընտրացուցակի հաջորդ՝ 50-րդ համարը, նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին է՝ Լևոն Քոչարյանը, ով այս պահին կալանքի տակ է։
«Հայաստան» խմբակցությունում պատգամավորական տեղը թափուր է մնացել այն բանից հետո, երբ հոկտեմբերի 23-ին խմբակցության պատգամավոր, բժիշկ Արմեն Չարչյանը լիազորությունները դադարեցնելու դիմում ներկայացրեց։

Три кандидата от блока "Армения" отказались от мандата
Три кандидата пропорционального избирательного списка блока "Армения": Мирдат Мадатян, Анжела Налбандян и Герасим Варданян  отказались от мандата.
В беседе с Radar Armenia в ЦИК сообщили, что поступило 3 заявления о самоотводе от 47-го, 48-го и 49-го места соответственно пропорционального списка блока "Армения". "Этот вопрос будет обсуждаться в понедельник в 15:00", - сообщили в ЦИК.
Отметим, что следующим, под номером 50, в избирательном списке блока "Армения" является Левон Кочарян, сын находящегося в настоящее время под арестом экс-президента Роберта Кочаряна.
Депутатское место во фракции "Армения" осталось вакантным после того, как 23 октября депутат фракции доктор Армен Чарчян подал заявление о прекращении своих полномочий.