«Գրանադայի հայտարարությունն արտացոլում է երկարատև, կայուն, արժանապատիվ խաղաղության հիմքերը». նախարար
«Գրանադայի հայտարարությունն արտացոլում է երկարատև, կայուն, արժանապատիվ խաղաղության  հիմքերը». նախարար
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հայտարարել է, թե Հայաստանի խաղաղության օրակարգն է ՀՀ-ի 4 հարևանների հետ առնվազն խաղաղ, կայուն սերտ համագործակցային կամ բարեկամական հարաբերությունների ձևավորումը․
«Մեր խորին համոզմամբ՝ սա է այն միջավայրը, որում մեր երկիրը կարող է և շանս ունի շարունակել իր գոյությունն ու զարգացումը ապահովել»,- ասել է նա:
Միրզոյանը խոսել է Գրանադայում տեղի ունեցած հանդիպման մասին, որին, սակայն, Ադրբեջանի նախագահը չմասնակցեց. «Մեծ հույս ունեինք, որ այս ուղղությամբ մի մեծ քայլ կկատարվեր վերջերս՝ Գրանադայում, ցավոք սրտի, Ադրբեջանի նախագահը նպատակահարմար չհամարեց մասնակցել այդ հանդիպումը: Ինչևէ, Գրանադայում տեղի ունեցավ քառակողմ հանդիպում, ինչի արդյունքում, ի վերջո, դուրս եկավ 4 ղեկավարների կողմից ստորագրված մի փաստաթուղթ, որը մեծ հաշվով արտացոլում է երկարատև, կայուն, արժանապատիվ խաղաղության  հիմքերը»,- ասել է նա։

"The Granada Declaration reflects the foundations of a lasting, sustainable, dignified peace." minister
RA Minister of Foreign Affairs Ararat Mirzoyan stated that Armenia's peace agenda is the formation of at least peaceful, stable, close, cooperative, or friendly relations with the 4 neighbors of RA.
"In our deep conviction, this is the environment in which our country can and has a chance to continue to ensure its existence and development," he said.
Mirzoyan spoke about the meeting in Granada, in which, however, the President of Azerbaijan did not participate. "We had high hopes that a big step in this direction would be taken recently in Granada. Unfortunately, the president of Azerbaijan did not consider it appropriate to participate in that meeting. However, a quadrilateral meeting was held in Granada, as a result of which, in the end, a document signed by the 4 leaders came out, which largely reflects the foundations of a long-lasting, stable, dignified peace," he said.